Algorytmika

Algorytmika – programowanie komputerowe
Strona macierzysta: Algorytmika

Obecnie większość pracodawców wymaga podstawowych umiejętności informatycznych. Eksperci twierdzą, że aby zaspokoić popyt na programistów w Polsce, ich liczba powinna wzrosnąć co najmniej dwukrotnie…

Nawet jeśli Twoje dziecko nie zostanie w przyszłości profesjonalnym programistą, każdy pracodawca z pewnością doceni jego doświadczenie w tej dziedzinie.

Programowanie — jedna z ważniejszych kompetencji w XXI wieku.

To umiejętność przyszłości, bez której ciężko wyobrazić sobie choć jeden zawód w przeciągu 10 lat. Będzie pożądana od rynków finansowych do medycyny.

Programowanie sprzyja rozwijaniu zdolności analitycznych, uczy tworzenia skomplikowanych konstrukcji logicznych. W jakimkolwiek kierunku by nie poszło Wasze dziecko — logiczne myślenie przyda mu się w przyszłości w każdym zawodzie.

Lekcje Algorytmiki rozwijają też myślenie projektowe: na zajęciach dziecko uczy się krok po kroku tworzyć swój własny poważny projekt, stosować wiedzę teoretyczną w praktyce. Przy pomocy programowania może spełnić swoje marzenia i urzeczywistnić swoje pomysły, tworzyć gry komputerowe lub animacje, czy też „ożywić” robota.

Kursy Algorytmiki zostały opracowane przez międzynarodowy zespół metodyków, między innymi przez Dereka Breena – światowej sławy wykładowcę programowania dla dzieci, autora podręcznika kreatywnego programowania, przetłumaczonego na 7 języków.

Podczas zajęć dzieci nie piszą kodu – wydają polecenia (komendy) przy użyciu kolorowych bloków. To sprawia, że nauka programowania jest prosta, zrozumiała i interesująca.

Każde dziecko opanowuje materiał w różnym czasie. System śledzi postęp w przyswajaniu materiału przez ucznia i dobiera trudniejsze zadania, jeśli radzi sobie z tym lepiej, bądź proponuje powtórzenie materiału przez wykonanie kolejnych zadań na podobnym poziomie, jeśli dziecku zrozumienie danego zagadnienia sprawia trudność.

Uczniowie otrzymują punkty za rozwiązanie zadań, podwyższając tym samym swój „poziom”. Dzieci starają się na zajęciach pracować lepiej i szybciej – i przyswajają sobie materiał z lekcji, nawet tego nie zauważając.

Aby móc korzystać z platformy, nie potrzeba supermocnego komputera, a do połączenia się z nią wystarczy standardowy dostęp do Internetu.

Niezwykle ważna jest dla nas jakość edukacyjnych treści – cotygodniowo doświadczeni metodycy Algorytmiki dopracowują bieżące kursy, badają, testują i wybierają najlepsze ujęcia i praktyczne sposoby w nauczaniu dzieci programowania.

Własna platforma online pozwala nam na bieżąco śledzić postępy uczniów i dobierać program nauczania dla każdego ucznia, z uwzględnieniem jego zdolności.

Uwaga! Zapisy oraz płatności bezpośrednio poprzez firmę Algorytmika. Szczegółowe info oraz zapisy: http://pl.alg.academy/