Koło Gospodyń Miejskich

W każdym człowieku tkwi naturalny potencjał twórczy
Przyjrzymy się temu czym jest kreatywność w naszym życiu, co ją blokuje, jak ją do siebie zaprosić, bez lęku przed krytyką, niepowodzeniem, odrzuceniem, z lekkością i zabawą. Jak ją odnaleźć w swoich pasjach, w sferze zawodowej, w relacjach z ludźmi i w relacji z samym/samą sobą, a także w codziennych czynnościach

Korzyści dla Uczestniczek:
Dowiesz się co sprzyja twojej kreatywności
Rozpoznasz to co ci przeszkadza i nauczysz się to transformować
Połączysz się ze swoją kreatywnością

Zajęcia 3 godziny
Malujemy kamienie,
ozdobę domowego parapetu, półki lub stołu-robimy talizman wykorzystując kolor własnej aury. Intensywne pewne barwy, z reguły te, które bardziej dynamicznie manifestują się w naszym życiu, kooperują z naszymi osobistymi energiami, z naszą własną aurą. Materiały duże kamienie tzw polne lub inne ze składu kamieniarskiego

zajęcia 3×3 godz cykl
robimy książkę artystyczną
oprawa oraz zawartość środka będzie zależała od wyboru uczestniczek Może powstać książka tzw scrap-book ze zdjęciami dziecka, zdjęciami rodzinnymi, osobista poezja, fotografiami z podróży, osobisty album dzieł sztuki i wiele innych Materiały bardzo różnorodne jak skóra, drewno, papier czerpany, szpagat, drut, metal , kolorowe dodatki, osobiste pamiątki itp. Będziemy się wzorować na najlepszych przykładach ksiąg i albumów na przestrzeni wieków.

Zajęcia 2×3 godz cykl
malowanie na szkle
zaczynamy od krótkiej rozmowy i wyjaśnienia techniki.
Będziemy dekorować szklana płytkę przy pomocy farb do szkła a następnie wypalamy w temp 160 st.
Będziemy się wzorować na przykładach słynnych obrazów z krajobrazem lub kwiatami z przeszłości jak i współczesnych i inspirować się nimi w naszej pracy.

Zajęcia 4×3 godz cykl
„malarstwo spożywcze w/g Matejki”– dla bardziej zaawansowanych malarsko uczestniczek. Na płótnie będziemy malować gwaszem/tempera lub pastelami kompozycje -martwe natury złożone wyłącznie z produktów spożywczych. Idealna prezenty dla kochających kulinaria i własne kuchnie-obrazy będą niewątpliwie ozdobą.

Zajęcia 2×2 godz cykl
Przy pomocy gipsu szybkoschnącego robimy odlewy naszej twarzy ew. twarzy bliskiej nam osoby lub dłoni ew stopy. Powstanie oryginalny autoportret lub portret albo odlew rąk lub stóp. Po zdjęciu i wyschnięciu formy wykonujemy odlew gipsowy który po wyschnięciu może być pomalowany wybrany kolorami i jeśli zamocujemy w nim haczyk zawiśnie na ścianie. Odlew dłoni może posłużyć jako przycisk do papieru lub dekoracja.

Zajęcia 2×3 godz. cykl
grupowe malowanie na zwoju tkaniny, tematem i inspiracja może być wspólnie wybrany obraz znanego malarza lub jakiś inny pretekst np. pora roku, emocjonalne wydarzenie któremu chcemy wspólnie dać wyraz itp.
Użyjemy szybkoschnących farb akrylowych. Decyzję co zrobić z wykonaną pracą czy ozdobić nią czasowo ścianę kawiarenki czy podzielić pomiędzy autorki podejmiemy po zakończeniu działań.

Kurs roczny
malarstwo, rysunek oraz techniki graficzne i rzeźba.
Czy każdy może tworzyć? Czy sztuka jest obecna w moim życie -w jakiej postaci? Jak się zmieniają kryteria i ocena po kolejnych “spotkaniach” ze sztuka? Identyfikacja patrzącego z obiektem, analiza, interpretacja, ocena -elementy emocjonalnego powiązania z dziełem, sposób w jaki określamy obecność sztuki w naszym życiu.
Trzeba mieć trochę cierpliwości aby osiągnąć efekty ale każdy z nas ma możliwości twórcze aby rysować i malować-dla przyjemności, traktować sztukę jako hobby, aby wspomóc się w w pracy dydaktycznej /zawodowej lub aby przygotować się do egzaminu do szkoły plastycznej.

Nie wymagamy żadnego wcześniejszego przygotowania plastycznego:
zapraszamy osoby startujące od zera -będzie ciekawie razem zacząć pracę
osoby zaawansowane -będą wyższe wymagania,
chętnych dzielimy na grupy wiekowe- będzie towarzysko

Od kwietnia do czerwca, od września do marca, (zajęcia trwają cały rok) jeden raz w tygodniu 4 godz lekcyjne czyli 180 min., grupa max 7 osób. Zapraszamy osoby po ukończeniu 12 lat. Praca w pracowni jak i okazjonalne wyjścia w plenery.

Studium rysunkowe:
podstawy kompozycji
perspektywa w rysunku wrażeniowym
walor, światłocień w rysunku
analiza anatomiczna ludzkiego ciała

Studium barwne:
analiza kolorystyczna,
walor w kompozycji barwnej.
rysunek barwny-min. pastele
malarskie techniki temperowe, akwarelowe, olejne.

Zadania koncepcyjne:
zadania na wyobraźnię twórczą,
zadania na wyobraźnię przestrzenną,
techniki graficzne min. monotypia, linoryt, rzeźbiarskie.

ZAPRASZAMY!