Muzaki

MUZAKI – zajęcia dla maluchów!

Sezon jesień 2019: ruszamy od października, koniec września zajęcia pokazowe


 

Zajęcia:
wtorki, 10.00 – 10.45
środy, 18.00 – 18.45
Wiek uczestników: 1-3 lat

Cena 1 zajęć: 40 zł
Cena karnet (4 zajęcia): 120 zł
Minimum w grupie: 6 osób

 

„MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. Dzieci podczas zajęć wyruszają w niezwykłą muzyczną podróż do krainy MUZAJKI, gdzie wszystko jest możliwe.

Poznają tam MUZAKA – pacynkę edukacyjną (rękodzieło), która towarzyszy im w poznawaniu różnorodnych utworów, piosenek, wyliczanek i rytmów, a także uczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych i ludowych. Wraz z MUZAKIEM dzieci tworzą także orkiestrę muzyczną grającą na różnorodnych instrumentach.

Dzięki atrakcyjnemu dywanowi muzycznemu (patchwork, rękodzieło), który przenosi wyobraźnię dzieci w twórczy muzyczny świat, dzieci szybko otwierają się, łatwo integrują i są chętne do wspólnej zabawy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ muzyka jest naturalnym językiem dzieci – dzięki niej może zaistnieć swoisty dialog edukacyjny pomiędzy dzieckiem, a nauczycielem, a także w relacji dziecko – dziecko.

Warsztaty kreatywności są często mylone z zajęciami kreatywnymi, czyli tak naprawdę artystycznymi, np. malowanie, budowanie z klocków, rękodzieło. Zajęcia naszego pomysłu mają charakter unikatowy, ponieważ dzieci dzięki specjalnej atmosferze zajęć z elementami dramy (pacynka edukacyjna, strój prowadzącego, nastrój muzyczny, narracja) otwierają wyobraźnię i przenoszą się za jej pomocą do nieco odmiennej rzeczywistości, co pomaga otworzyć je na muzykę i jej tworzenie, a nie tylko odgrywanie.

Sednem zajęć nie jest tylko rozwijanie zdolności muzycznych, ale kreatywności samej w sobie czyli płynności1, giętkości2 i oryginalności3 myślenia.
1
Płynność

Umiejętność szybkiego stwarzania nowych pomysłów

2
Giętkość

Elastyczność myślenia, zróżnicowanie podejścia – modyfikowanie pomysłów w celu odnalezienia lepszych rozwiązań

3
Oryginalność

Zdolność do tworzenia zaskakujących i niebanalnych pomysłów

© 2017 Muzaki.pl – Wszystkie prawa zastrzeżone.


Formularz zapisów na zajęcia Muzaki