Seminarium dla rodziców

41863498_511213429303586_5353529610359275520_oKawa z Juulem- IV edycja cyklu seminariów inspirujących

Organizatorzy: Świetlica Matejki i Przystanek Relacja Katarzyna Kalinowska

Drodzy Rodzice serdecznie zapraszam na cykl seminariów inspirujących opartych na wartościach Jespera Juula – równości w godności dzieci i rodziców, poszanowaniu integralności każdego członka rodziny, autentyczności, osobistej odpowiedzialności i dojrzałym przywództwie dorosłych.

Seminaria skierowane są głównie do rodziców, ale dziadkowie, opiekunowie żłobkowi, nauczyciele przedszkolni i szkolni, nianie i wszyscy ci którym zależy na budowaniu głębokich i autentycznych relacji z dziećmi również są mile widziani.

Czym jest seminarium inspirujące Familylab?

To dwugodzinne spotkanie, podczas którego przedstawię Wam wartości zawarte w podejściu proponowanym przez duńskiego pedagoga i terapeutę rodzinnego Jespera Juula, a potem wspólnie porozmawiamy o dręczących Was rodzicielskich wątpliwościach.
Nazwa seminarium inspirujące jest nieprzypadkowa bowiem celem takiego spotkania nie jest przekonywanie czy narzucanie rodzicom określonej metody wychowawczej albo sposobu postępowania z dzieckiem. Intencją seminarium inspirującego jest właśnie zainspirowanie Was do przyjrzenia się temu, co się dzieje w waszej rodzinie przez pryzmat wartości proponowanych przez Jespera Juula.
Może dzięki temu spojrzycie na dotychczasowe trudności z innej perspektywy, co samo w sobie może być uwalniające i zdjąć dużą część ciężaru z Waszych ramion, a może powstałe podczas seminarium refleksje skłonią was do spróbowania czegoś nowego, dania szansy nowym rozwiązaniom.
Niestety tym samym podczas seminarium nie dostaniecie ode mnie magicznej recepty na każdą rodzinną bolączkę, bo taka najzwyczajniej w świecie nie istnieje.
Każda rodzina, każdy rodzic i każde dziecko jest inne, wyjątkowe i to co sprawdza się w przypadku jednej rodziny kompletnie nie przyjmie się w innej.
Warto potraktować seminarium jako czas, gdzie ja Was częstuję pewną wiedzą, nową perspektywą a to od Was zależy ile z tego poczęstunku przyjmiecie, o ile w ogóle- bo a nuż jesteście na diecie albo macie alergię na jakiś składnik z mojego dania:)?
Więcej na temat podejścia Juula i seminariów inspirujących znajdziecie na stronie http://www.family-lab.pl

Kiedy i na jaki temat?

Jestem ok, taki jaki jestem- jak u dzieci rozwija się poczucie własnej wartości
https://www.facebook.com/events/565891510512405/

Agresja- niebezpieczne tabu
https://www.facebook.com/events/236705550523075/

Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem
https://www.facebook.com/events/265553000957924/

Rodzic jako przywódca stada
https://www.facebook.com/events/687684338280087/

Gdzie się spotykamy?
Wszystkie seminaria inspirujące odbędą się w Świetlicy Matejki, która mieści się przy ulicy św. Wincentego 130 na Targówku

Ile potrzebuję w siebie zainwestować?
Prowadzony przez mnie cykl składa się z 4 seminariów – każdy z nich to odrębny temat, możecie zapisać się na konkretne interesujące Was seminarium lub na cały cykl.

Kto prowadzi?

Katarzyna Kalinowska- certyfikowana trenerka Familylab Polska, psycholog, właścicielka Przystanek Relacja Katarzyna Kalinowska. Od kilku lat towarzyszę najmłodszym dzieciom w ich rozwoju pracując jako nauczycielka Montessori w Żłobku Zielona Wieża i kocham to, co robię.
W swojej pracy staram sie łaczyć filozofię Marii Montessori z wartościami Jespera Juula, ideami Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy.
Ukończyłam m.in. Roczny Intensywny Kurs , jestem absolwentką szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów. Prowadzę konsultacje indywidualne i warsztaty dla rodziców.
Bycie z dziećmi i ich rodzicami jest dla mnie inspiracją do nieustannej pracy nad sobą, pogłębiania kontaktu z potrzebami, odkrywania w sobie pokładów wrażliwosci, autentyczności i empatii. Prywatnie jestem mamą siedmioletniej Julki, pochłaniająca książki w ilościach hurtowych i czerpiacą radość z bycia w ciągłym procesie rozwoju.
Udział w szkoleniu Familylab był dla mnie mocnym doświadczeniem, pozwalającym zobaczyć siebie jako rodzica i osobę pracującą z dziećmi i ich rodzicami w zupełnie innym świetle- pełnym wyrozumiałości, życzliwości, autentyczności i luzu.
Tymi wartościami chcę się dzielić z rodzicami podczas seminariów inspirujących, pragnę pokazać, że warto zrezygnować z “roli” rodzica na rzecz autentycznej komunikacji opartej na języku osobistym.
Chcę zachęcać rodziców do ufności w dziecięce kompetencje i wspierać ich w budowaniu relacji z dziećmi opartych na szacunku i zaufaniu.